Przejdź do treści
  • facebook
  • twitter
  • youtube

24 luty 2018

Ziemkiewicz: "Netanjahu z Lapidem to taki izraelski Petru" [WIDEO]

Ziemkiewicz Izrael IPN

Rafał Ziemkiewicz komentował bieżące wydarzenia z areny międzynarodowej na antenie TV Republika. Tematem przewodnim był dyplomatyczny konflikt na linii Warszawa - Tel Awiw. 

Ziemkiewicz podkreśla, że spór polityczny na kanwie nowelizacji ustawy o IPN obudził w Polakach powszechne poczucie dumy i potrzebę uwypuklenia prawdy historycznej. Co więcej, świat zwrócił uwagę na zagadnienie odpowiedzialności za holokaust, co stworzyło okazję do globalnego uświadomienia i oczyszczenia dobrego imienia Polski. 

Publicysta zwrócił także uwagę na problemy wewnętrzne prezydenta Izraela Benjamina Netanjahu, które mocno poważając wiarygodność jego oskarżeń wobec Polski. Jak stwierdził: "...to taki izraelski Petru - co powie to głupiej."

Niezłomność w dążeniu do prawdy historycznej opartej na szczerym poczuciu dumy narodowej jest kluczem do sukcesu. Nie można przy tym ulec presji zewnętrznej - tak Rafał Ziemkiewicz radzi polskim władzom w kontekście sporu wokół ustawy o IPN. Publicysta nie ma przy tym wątpliwości, że kwestią czasu jest akceptacja takiej linii narracyjnej przez państwa trzecie.