Przejdź do treści
  • facebook
  • twitter
  • youtube

30 Grudzień 2017

Andruszkiewicz odpiera zarzuty. Ta grafika nie pozostawia złudzeń [FOTO]

Kilometrówki Andruszkiewicz

Sztucznie wykreowana afera o tzw. kilometrówkach miała na celu dyskredytację prezesa Endecji w oczach obywateli. To się jednak nie udało, a sam Andruszkiewicz przystąpił do kontrofensywy. Ile na przeloty z pieniędzy publicznych wydali posłowie opozycji? 

Gdy "Super Express" ujawnił koszty przejazdów samochodowych posłów w Polsce zawrzało. Tabloid starał się przekonać społeczeństwo, że pieniądze które Adam Andruszkiewicz spożytkował na działalność, zostały przez niego nieprawidłowo przywłaszczone. Tak się jednak nie stało, a sam poseł szybko się z tych zarzutów oczyścił umacniając się jeszcze bardziej. 

Jednym z polityków którzy najbardziej nastawali na Andruszkiewicza był Borys Budka. Teraz prezes Endecji publikuje wykaz łącznej sumy kosztów poniesionych na przeloty samolotowe w bieżącej kadencji Sejmu. Jak się okazuje, Budka wydał na to aż 161 tysięcy złotych. To znacznie przewyższa koszty przelotów służbowych. Andruszkiewicz w tym samym czasie spożytkował jedynie 1200 zł. To nie pozostawia złudzeń.