Przejdź do treści
  • facebook
  • twitter
  • youtube

13 Wrzesień 2017

W szkołach więcej muzułmanów niż katolików. Zdecydowany komentarz Andruszkiewicza

Zdecydowany komentarz Andruszkiewicza

W szkołach uczy się więcej muzułmańskich niż katolickich dzieci- ten scenariusz właśnie stał się oficjalnym faktem, a potwierdza go spis przeprowadzony w Austrii na zlecenie rządu. Prognozy nie pozostawiają złudzeń- ten trend w Europie będzie się pogłębiał.

 

Po raz pierwszy w wiedeńskich szkołach uczyć się będzie więcej muzułmańskich niż katolickich dzieci. Tak wynika z przeprowadzonego w Austrii spisu powszechnego. Choć proporcje są wyrównane (ok. 32 tysiące muzułmańskich i niespełna 30 tysięcy katolickich uczniów w wiedeńskich szkołach) to prognozy są zatrważające. Ten trend będzie w kolejnych latach znacząco się pogłębiał. 

"Zachód umiera na naszych oczach" - stwierdza ze smutkiem Adam Andruszkiewicz w rozmowie z TVP Info. Celem rozwiązania problemu austriackie ministerstwo edukacji planuje wprowadzenie nowego programu o etyce i tolerancji. Uczniowie dowiedzą się na nami jak egzystować w pokoju z wyznawcami islamu bez wzajemnej antagonizacji. 

Sprawę komentuje Adam Andruszkiewicz na swoim Twitterze. "Nigdy nie zgodzimy się na przyjęcie islamskich imigrantów. Bez względu na szantaże Junckera i jego lokalnych podwładnych!" - zapewnia prezes Endecji.