Przejdź do treści
  • facebook
  • twitter
  • youtube

01 Wrzesień 2017

Polska wzorem dla Europy? “To państwo w którym samochody nie wjeżdżają w ludzi” [WIDEO]

Polska wzorem dla Europy

Dyskurs który obrała Europa z punktu widzenia Polski może przynieść dwojakie rezultaty: kary i zmierzch kultury europejskiej, bądź opamiętanie i zamknięcie drogi dla islamskich imigrantów wgłąb państw Wspólnoty. Dla polskiego interesu lepszy byłby niewątpliwie drugi scenariusz- podkreśla poseł Paweł Grabowski.

„Jest takie państwo, gdzie nie ma uzbrojonych po zęby żołnierzy na ulicach, że jest takie państwo, gdzie nie gwałci się kobiet na ulicy czy plaży, że jest takie państwo, gdzie nie rozjeżdża się ludzi samochodem na ulicach.” – stwierdzał oczywiste fakty na antenie Polsat News poseł Endecji. Chlubny wyjątek stanowi Polska, która – jak twierdzi Grabowski – postawiła na bezpieczeństwo swoich obywateli i tradycyjne wartości chrześcijańskie.

Parlamentarzysta nie ma wątpliwości, że postawa Polski może dostarczyć Europie niezbędnych do przebudzenia bodźców i stać się wzorem dla pozostałych państw Wspólnoty. Oprócz postawy samych obywateli państw Starego Kontynentu, niezbędne jest także odsunięcie od władzy dzisiejszych przywódców Unii Europejskiej, którzy zdaniem Pawła Grabowskiego spychają Wspólnotę w polityczną i kulturową przepaść.