Przejdź do treści
  • facebook
  • twitter
  • youtube

28 Październik 2017

Andruszkiewicz ws. pomnika papieża: "Nad Francją będzie dominował islamski półksiężyc"

Andruszkiewicz pomnik papież Francja islam

Decyzja francuskich władz o usunięciu krzyża z pomnika Jana Pawła II w mieście Ploermel oburzyła Polaków. W gest poprawności politycznej i rzekomego laickiego charakteru państwa kluczowy element monumentu ma zostać zdemontowany. 

Premier zadeklarowała chęć przeniesienia pomnika do Polski, zaś prezes Endecji Adam Andruszkiewicz stwierdza wprost: "Szkoda, że Francji tak bardzo przeszkadza krzyż wieńczący pomnik polskiego Papieża, a z kolei nie przeszkadza to, że islamscy imigranci zalewają ich kraj, w którym np. Marsylia jest już praktycznie miastem islamskim."

Następnie poseł Andruszkiewicz upomina prezydenta Macrona o ideały których rzekomo sam przywódca broni: "Panie Prezydencie Macron - proszę nigdy więcej nie pouczać mojej Ojczyzny, czym jest wolność i demokracja." - komentuje prezes Endecji. 

Jaki będzie skutek polityki uderzającej w fundamenty na których zbudowano kraje Europy? Andruszkiewicz nie ma wątpliwości: "...kiedy u nas będą żyć wolni Polacy, to u Was Francuzi będą musieli uciekać z własnego kraju przed islamistami." - podsumowuje poseł.