Przejdź do treści
  • facebook
  • twitter
  • youtube

04 Wrzesień 2017

Andruszkiewicz o reparacjach: „Niemcy nas obserwują, kto nie wierzy niech się wyciszy!” [WIDEO]

Andruszkiewicz o reparacjach

Adam Andruszkiewicz (Endecja, Kukiz'15) stanął w obronie polskiego interesu. "Naszej dyskusji przysłuchuje się strona niemiecka i obserwuje to co teraz mówimy w Polsce na temat reparacji. Mam apel do osób które w to wątpią i publicznie mówią, że nie damy rady: lepiej żeby się wyciszyły i nie obniżały naszej pola pozycyjnego do rozmów. Oddajmy głos tym którzy wierzą, że odzyskamy te pieniądze, a jest na to szansa" - Jasno stwierdził poseł w programie Studio Polska w TVP.

 

"Politycy, którzy reprezentują na terenie RP obce interesy powinni zamilknąć, ponieważ szkodzą budowie silnej Polski. To dotyczy również kwestii uzyskania reparacji wojennych od Niemiec. Jeśli jakiś polityk publicznie wyśmiewa naszą walkę o zadośćuczynienie za tragedię i śmierć jaką zrobili nam Niemcy - to znaczy że służy obcym interesom. W przyszłości musimy takich polityków raz na zawsze wyeliminować z polskiego życia publicznego!" - napisał na swoim facebookowym profilu Andruszkiewicz. 

 

Słowa posła tym bardziej zyskują na znaczeniu po raporcie Biura Analiz Sejmowych. Dokument mówi o zasadności polskich roszczeń finansowych względem Niemiec, za straty wyrządzone podczas II Wojny Światowej.